Klientų aptarnavimas, avarijos, gedimai
Užduokite klausimus elektroniniu paštu
Valdykite savo paslaugas, peržiūrėkite sąskaitas

Kretingos rajono gyventojams – nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai (2016-04-27)

Kretingos rajono gyventojams – nauji vandentiekio ir nuotekų tinklai   

Bendrovė „Kretingos vandenys“ kartu su Kretingos rajono savivaldybe, įgyvendindamos Europos Sąjungos (ES) remiamą vandentvarkos projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kretingos rajone (Jokūbave, Grūšlaukėje ir Salantuose)“, tęsia vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros atnaujinimą bei plėtrą rajone.

Jokūbave ir Grūšlaukėje statomi nuotekų valymo įrenginiai, tiesiami nauji nuotekų surinkimo ir vandentiekio tinklai. Pagal įgyvendinamą projektą bus rekonstruotas ir itin prastos būklės vandentiekis Grūšlaukės gyvenvietės Peldžių gatvėje ir taip sumažintas vandentiekio tinklų avarijų skaičius.

Šiuo projektu atlikta vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų plėtra ir Salantuose. Gyvenvietėje paklota daugiau kaip 6 km vandentiekio ir beveik 10 km nuotekų tinklų. Tai suteikia galimybę prie vandentiekio prisijungti 131 abonentui ir 198 – prie nuotekų surinkimo tinklų.

Salantų gyventojai jau gali sudaryti sutartis ir jungtis prie naujų vandentiekio bei nuotekų tinklų.  Naujais  vamzdynais  žmonėms tiekiamas kokybiškas geriamasis vanduo ir surenkamos buityje susidariusios nuotekos, taip pagerinama jų buitis ir užtikrinama ekologinė aplinkos būklė.

Įgyvendinant projektą tiekiamo geriamojo vandens kokybė pagerinta ir Jokūbavo gyventojams – kaime pastatyti vandens gerinimo įrenginiai, šalinantys vandenyje esančius geležies ir kitus junginius. 

Anot bendrovės „Kretingos vandenys“ direktoriaus Gedimino Valinevičiaus, ES remiamo projekto nauda žmonėms akivaizdi – nauju vamzdynu atitekės daug švaresnis ir sveikesnis vanduo, nauji vandens gerinimo įrenginiai jį išvalys nuo geležies, mangano ir kitų junginių. Modernios technologijos taip pat išvaduos nuo nemalonių nuotekų kvapų ir iš esmės pagerins sanitarinę bei gamtosaugos būklę.

Aplinkos apsaugai bei žmonių sveikatai svarbus projektas dalinai finansuojamas iš Sanglaudos fondo lėšų pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.3.2-APVA-V-013 priemonę „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo ūkio gerinimas“.

Projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Kretingos rajone (Jokūbave, Grūšlaukėje ir Salantuose)“ (Nr. VP3-3.1-AM-01-V-05-025) vertė – 5,41 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 5,14 mln. eurų skiria ES, likusią dalį (270 tūkst. eurų) – Kretingos rajono savivaldybė. Dar apie 17 tūkst. eurų iš nuosavų lėšų finansuos bendrovė „Kretingos vandenys“. Projektą numatoma baigti 2017 m. pirmoje pusėje.

UAB „Kretingos vandenys“ kviečia gyventojus jungtis prie naujų vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų. Visa informacija dėl prisijungimo sąlygų teikiama tel. Nr. 8 445 43 838, 8 445 78 572.