Klientų aptarnavimas, avarijos, gedimai
Užduokite klausimus elektroniniu paštu
Valdykite savo paslaugas, peržiūrėkite sąskaitas

VARTOTOJŲ IR ABONENTŲ DĖMESIUI

Nuo 2023 m. spalio 1 d. UAB „Kretingos vandenys“ atsisakys popierinių mokėjimo pranešimų-sąskaitų už suteiktas geriamojo vandens tiekimo ir (ar) nuotekų tvarkymo paslaugas. Mokėjimo pranešimus – sąskaitas pristatysime Jums patogiu būdu: elektroniniu paštu arba SMS pranešimu su aktyvia mokėjimo nuoroda.

Jeigu pasikeitė Jūsų kontaktinė informacija, prašome ją, kuo skubiau atnaujinti susisiekiant tel. (8445) 43821;(8445)43848 arba el.paštu: abonentinis@kretingosvandenys.ltinfo@kretingosvandenys.lt

  1. 𝐀𝐫 𝐯𝐞𝐫𝐭𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐢𝐤𝐮𝐨𝐭𝐢 𝐢𝐬̌𝐧𝐲𝐤𝐮𝐬 𝐩𝐨𝐩𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧ė𝐦𝐬𝐬𝐚̨𝐬𝐤𝐚𝐢𝐭𝐨𝐦𝐬?

Išplatinus UAB „Kretingos vandenys“ informaciją apie tai, kad nuo spalio mėn. atsisakoma popierinių mokėjimo pranešimų – sąskaitų už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas, kad sąskaitos bus pristatytos elektroniniu paštu arba SMS žinute su aktyvia mokėjimo nuoroda, turbūt daugeliui vyresnio amžiaus žmonių kilo panika. Ne paslaptis, kad ne visi brandaus amžiaus senjorai naudojasi internetu, ne visų telefonai yra išmanieji. O jei senas geras mygtukinis telefonas ir yra, visai gali būti, kad jo smulkių raidelių žmogus neįžiūri net su akiniais. Ir nepamirškime tų, kurie iki šiol sėkmingai naudojasi laidiniais telefonais.

Todėl jau tą pačią dieną po UAB „Kretingos vandenys“ pranešimo įmonės telefonai netilo: „Ką mums dabar daryti? Galvojama tik apie jaunus! Neturime mes tų internetų! … Tuoj nuraminsime. Kai perskaitysite šį straipsnį, šypsositės ir permainų nebijosite.

Nerimauti neverta


UAB „Kretingos vandenys“ Klientų aptarnavimo ir kokybės skyriaus vadovė Jūratė Razgauskienė sakė, kad būtent apie senjorus galvota pirmiausia. Taip pat galvota ir apie tai, kad paslaugos gyventojams nebrangtų.

Gyventojai, kurie naudojasi jau elektroninėmis paslaugomis, problemų neturėtų patirti – jie gaus pranešimus-sąskaitas vienu ar kitu būdu, sumokės ir nesuks sau galvos.


Gyventojai, turintys mygtukinius telefonus ir nesinaudojantys internetu, gaus SMS pranešimą, kuriame bus nurodytas mokėtojo kodas bei mokėtina suma. Nuėjus į įprastą mokesčių surinkimo vietą ir darbuotojui parodžius šį SMS pranešimą, jis suves duomenis bei deklaruos gyventojo pasakytus vandens apskaitos prietaiso (skaitiklio) rodmenis. Pranešti savo telefono numerį UAB „Kretingos vandenys“ reikia tik tuo atveju, jei telefono numeris yra pasikeitęs arba įmonei klientas jo iki šiol nėra pranešęs.


Gyventojai, turintys laidinius telefonus, taip pat neturėtų nerimauti. Jie turi kreiptis į UAB „Kretingos vandenys“ telefonu (8 445) 43821 arba (8 445) 43848ir užsisakyti kliento kortelę. Plastikinėje kortelėje bus brūkšninis kodas, kuriame užšifruotas mokėtojo identifikavimo numeris (kodas). Kortelė bus tokio didumo kaip daugelio prekybos centrų lojalumo kortelės. Šią kortelę pateikus mokesčių surinkimo vietoje bei pasakius vandens skaitiklių rodmenis, darbuotojas suves juos ir pasakys mokėtiną sumą. Šias korteles įmonės UAB „Kretingos vandenys“ darbuotojai patys atveš gyventojams.

„O kodėl…“
Dabar eilė jūsų klausimams.
„O tai kodėl negalėtų ir toliau mums siųsti popierines sąskaitas?“


Jūratė Razgauskienė paaiškina:
– Sąskaitos išspausdinimas, įdėjimas į voką ir išnešiojimas – ilgas, vis labiau brangstantis ir daug popieriaus reikalaujantis darbas. Visiems, jį dirbantiems, reikia mokėti atlyginimą, naudojamas kuras. Taigi visa tai įskaičiuojama į vandens kainą. Kretingos rajono savivaldybėje yra daugiau nei 12 tūkstančių vartotojų iš kurių 7500 gyventojų gauna popierines sąskaitas. Skaičiuojama, kad atsisakius popierinių sąskaitų įmonė sutaupys iki 20 tūkstančių eurų per metus. Be to, sąskaitos išmaniuoju būdu gyventojus pasieks greičiau, jos nepasimes.
Taip pat bus saugomi medžiai, daugybė medžių, iš kurių gaminamas popierius ir spausdinamos šios sąskaitos.


„Aš renku sąskaitas, kad matyčiau, kiek mokesčių sumoku per metus. Man reikia popierinės!“


Klientų aptarnavimo vadovė sako, kad apie tokius klientus taip pat pagalvota – jie galės atvykti į UAB „Kretingos vandenys“ ir sąskaita jiems bus išspausdinta. Tačiau į namus gyventojams popieriniai pranešimai tikrai nebus nešami. Taupom!

Be to, visas sąskaitas galima matyti įmonės savitarnos svetainėje.


„Kada gausiu tą plastikinę kortelę, su kuria eisiu mokėti už vandenį? Jei bus labai daug norinčių tokias korteles gauti, tai užtruks“.


Anot Jūratės Razgauskienės buvo konsultuojamasi su kitose savivaldybėse esančiomis vandens tiekimo įmonėmis, kurios jau įdiegė bepopierinį atsiskaitymą. Pavyzdžiui, „Tauragės vandenys“, turintys 15 tūkstančių klientų, minėtas korteles išdalino tik šimtui jų pageidavusiųjų. Kortelės bus paruoštos ir nuvežtos gyventojams į namus asmeniškai iki spalio 1 d., kai reikės mokėti už paslaugas. Tereikia paskambinti telefonu (8445) 43821 arba (8445) 43848ir ją užsisakyti.

Jūsų Kretingos vandenys