Klientų aptarnavimas, avarijos, gedimai
Užduokite klausimus elektroniniu paštu
Valdykite savo paslaugas, peržiūrėkite sąskaitas

Informacija Lazdininkų kaimo gyventojams

Lazdininkų kaimo vandenvietėje sėkmingai veikia naujai pastatyti vandens gerinimo įrenginiai. Įrengti jonų mainų filtrai skirti pašalinti iš vandens nepageidaujamus jonus, tokius kaip kalcis, magnis, geležis, amonis ir kt. Tai padeda pagerinti vandens skonį, kvapą, spalvą ir sumažinti apnašų susidarymą ant vamzdynų ir prietaisų.

Kaip veikia jonų mainų filtrai?

Jonų mainų filtrai yra užpildyti granulių pavidalo dervomis, pasižyminčiomis fiksuotu elektros krūviu (vadinamos jonitais). Jonų mainų reakcijos metu kalcio ir magnio jonai pakeičiami tirpiais natrio jonais, kurie nesudaro nuosėdų ant kaitinamųjų paviršių. Kai dervos prisisotina kalcio ir magnio jonais, atliekamas atnaujinimas (regeneracija). Regeneracijos metu specialus druskos tirpalas (pasigaminamas pačiame filtre) ir vanduo, tekėdami skirtingomis kryptimis ir skirtingais greičiais, praplauna filtrų užpildą. Panaudotas vanduo ir druskos tirpalas nuleidžiami į nuotekas.

Be nepageidaujamų jonų pašalinimo, šie filtrai taip pat minkština geriamąjį vandenį. Atkreipiame dėmesį, jog juntamas vandens slidumas, rodo, kad vanduo po filtrų tapo daug minkštesnis, nei buvote įpratę. Vandens minkštumo nereikia baimintis, nes toks vanduo gali:

  • sumažinti arba visiškai pašalinti kalkių nuosėdas, taip pailginant prietaisų tarnavimo laiką;
  • padidinti prietaisų efektyvumą;
  • pagerinti muilo putojimo savybes, leidžiant naudoti mažiau muilo;
  • suminkštinti odą ir plaukus.

Po jonų mainų filtrų vanduo iš krano gali bėgti baltos spalvos, putojančios išvaizdos. Filtrai gali išskirti ore ištirpusį azotą ir kitas dujas, sukeldami mažų oro burbuliukų susidarymą vandenyje. Šie burbuliukai gali suteikti vandeniui baltą, putojančią išvaizdą. Oro burbuliukai paprastai išnyksta savaime per kelias minutes, kai vanduo nusėda. Dėl tokio vandens baimintis taip pat nereikia, oro burbuliukai geriamojo vandens kokybei įtakos neturi.

Lazdininkų vandenvietėje nuolat stebime geriamojo vandens kokybę. Atliekame ne tik reguliarius tyrimus pačioje vandenvietėje, bet ir profilaktinius tyrimus iš gyventojų namų. Tyrimų rezultatai rodo, kad Lazdininkų kaime geriamojo vandens kokybė yra gera ir atitinka Lietuvos higienos normas HN 24:2023.

Lazdininkų kaimo gyventojai gali gerti vandenį tiesiai iš čiaupo. Vandens skonis ir kvapas yra be nebūdingų pokyčių ir atitinka visus geriamojo vandens kokybės standartus.