You are here

DĖL VANDENS FILTRO REMONTO

Informuojame, kad Kretingos vandenvietės vandens gerinimo įrenginiuose fluoridai yra šalinami trijų tarpusavyje besirotuojančių atvirkštinės osmozės filtrų pagalba. 2019-05-07 patikrinimo metu buvo nustatyta, kad trečiojo atvirkštinės osmozės filtro našumas yra sumažėjęs, tačiau dar gali būti eksploatuojamas.

Dėl itin karštų orų įtakoto vandens suvartojimo padidėjo minėto trečiojo filtro apkrovimas ir 2019-05-27 paimto momentinio vandens mėginio rezultatai parodė padidėjusį floridų kiekį vandenyje, todėl filtras buvo atjungtas ir vanduo ruošiamas dviejų atvirkštinės osmozės filtrų pagalba.

Šiuo metu yra  organizuojami filtro remonto darbai. Papildomai informuosime, kai darbai bus baigti.

 

FLUORIDAS IR JO POVEIKIS ŽMONIŲ SVEIKATAI

Geriamajame vandenyje fluoridas yra beskonis, bekvapis, bespalvis ir nesudaro jokių drumzlių, t.y. vartotojas jo negali pajausti. Lietuvos higienos normoje HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ nustatyta fluorido ribinė rodiklio vertė yra 1,5 mg/litre. Fluoridas būtinas žmogaus organizmui, tačiau per dideli fluorido kiekiai gali sukelti sveikatos sutrikimų. Optimalus šio elemento kiekis lemia dantų atsparumą ėduoniui, užtikrina taisyklingą augančio organizmo kaulų sistemos vystymąsi. Rekomenduojama paros norma suaugusiam žmogui yra 3,5mg, rekomenduojama paros norma nėščiosioms moterims yra 3,0mg. Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pernelyg fluoruotą vandenį geriantys žmonės – dantų fluorozė, pažeidžianti dantis jiems formuojantis ir vystantis, taip pat galimi kalcio ir magnio apykaitos sutrikimai.

Siekiant išvengti neigiamo fluoridų poveikio, rekomenduojama:

  • Gyventojui norint įsisavinti optimalią paros normą vidutiniškai rekomenduojama suvartoti apie 1,50 - 1,75 l geriamojo vandens iš vandens vartojimo vietos.
  • Vengti vandens su padidintu fluoridų kiekiu, daugiau vartoti sulčių, pieno ir jo produktų, nes kalcis sunkina fluorido įsisavinimą organizme, o vitaminas C ir B1 padeda fluoridui greičiau pasišalinti iš organizmo;
  • Dantų priežiūros priemones (pastą, skalavimo skysčius) rinktis su mažesniu fluorido kiekiu arba visai be jo;
  • Nevartoti maistui druskos su fluoru, nevartoti maisto papildų, kuriuose yra fluoro;
  • Reguliariai tikrinti vaikų dantis ir kt.
„Fluoridas ir jo poveikis žmonių sveikatai“ skiltis parengta remiantis
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengta medžiaga
Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2019-06-06 13:24

Gyventojų žiniai

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-10-12 09:32

Gyventojų žiniai

     Mūsų bendrovė sąskaitą už teikiamas paslaugas gali pateikti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu. Elektroninė sąskaita identiška popierinei. Tai yra saugus ir patikimas sąskaitų pateikimo būdas. Atsiųskite prašymą el. paštu abonentinis@kretingosvandenys.lt ir Jūs sąskaitą už teikiamas paslaugas gausite elektroniniu paštu.

Šis puslapis paskutinį kartą keistas 2015-01-19 23:47

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer